Si krijohet vetima?

Shko poshtë

Si krijohet vetima?

Mesazh  erandi prej Thu Jan 20, 2011 1:29 pm

Prej xixes. Prej xixes elektrike.
Ekspert Gjeografi na shkruan: Levizjet shume te forta konvektive ne kumulonimbuse jane shkak qe ne pjeset e ndryshme te ketyre reve te grumbullohet elektriciteti pozitiv dhe negative. Ky grumbullim i perhershem, ne nje moment te caktuar, do te beje qe te shkaktohet zbrazja e elektricitetit. Levizja jashtezakonisht e vrullshme e elektricitetit neper ajer ne te shkakton nje nxehje shume te madhe dhe e bene ate shume te dukshme, sikurse te xixa elektrike. Kjo dukuri e dukshme, e zbrazjes elektrike quhet vetetime (rrufe).
avatar
erandi
Admin

Numri i postimeve : 22
Join date : 19/01/2011

Shiko profilin e anëtarit http://erandi.taro.tv

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi