Qka quajm biologji?

Shko poshtë

Qka quajm biologji?

Mesazh  erandi prej Thu Jan 20, 2011 1:36 pm

Biologjia (nga greq. βίος, bios - jete, dhe λόγος,
logos - fjale, mesim, dije) eshte shkence
qe merret me studimin e jetes. Ajo studion veqorite fizike dhe sjelljen e
organizmave, klasifikimin
e tyre, prejardhjen
dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe nderveprimin qe kane njera me
tjetren ne lidhje me mjedisin.
avatar
erandi
Admin

Numri i postimeve : 22
Join date : 19/01/2011

Shiko profilin e anëtarit http://erandi.taro.tv

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi