Forca e gravitetit ndermjet dy trupave eshte me e madhe nese:

Shko poshtë

Forca e gravitetit ndermjet dy trupave eshte me e madhe nese:

Mesazh  erandi prej Thu Jan 20, 2011 1:35 pm

a) Masat e tyre jane me te medha
b) Distanca e largesise ne mes tyre eshte me e vogel
c) Masat e tyre me te vogla dhe distancat me te medha
avatar
erandi
Admin

Numri i postimeve : 22
Join date : 19/01/2011

Shiko profilin e anëtarit http://erandi.taro.tv

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi